ENTRADAS (Przystawki)

Nie zna życia, kto nigdy nie próbował nachos i naszych przystawek. Nachos to kukurydziane, złociste chipsy z serem to jest dopiero prawdziwe szczęście. Wydawać by się mogło, że musi to być jakaś stara meksykańska potrawa. Nic bardziej mylnego – nie jest ani tradycyjne meksykańska, ani stara. Nachos powstały z potrzeby chwili w latach 50-tych, co czyni je smarkaczami w porównaniu z np. historią pizzy, hamburgera czy hot doga. Co prawda wymyślono je w Piedras Negras w Meksyku, ale tak naprawdę stałe miejsce na stołach znalazły na południu USA. Jest to typowy przykład tex-mex, czyli amerykańskiego jedzenia inspirowanego kuchnią meksykańską.

ENSALADES (Sałatki)

Nasze Przepyszne i sycące sałatki z kurczakiem lub krewetkami oraz warzywami, to idealna na imprezy i domówki, ale również na co dzień. Świetnie ukazują klimat kuchni meksykańskiej, będąc wyrazistymi w smaku, ukazując klimat tego kraju. W końcu to sałatki meksykańskie z odrobiną ostrości są najlepszymi na swiecie!

PLATOS FUERTES (Dania główne)

Buritto ma swoje korzenie w okresie rewolucji meksykańskiej, która przypadała na lata 1910-1921. Zaczęło się oczywiście od pewnego Meksykanina, Juana Mendeza, który w stanie Chihuahua sprzedawał na ulicy tacos.

SOPAS (Zupy)

Zupy meksykańskie są wyjątkowe, smaczne i pożywne.
Uwodzą aromatem wędzonych papryczek, soczystą czerwienią świeżych pomidorów i ostrością papryczek chili.

KOKTAILE

Dziś poznacie zdecydowanie najpopularniejszy koktajl na tequili. Z barmańskiego doświadczenia wiemy, że alkohol ten budzi mieszane uczucia – jedni go unikają… a inni wręcz ubóstwiają. Jednak bohaterem jest Margaritanowe oblicze smaku tequili i kolejny świetny koktajl, który możecie modyfikować na 1000 różnych sposobów, wedle własnych upodobań smakowych.

Smacznego !